Baśniowy świat

Tematem przewodnim minionego tygodnia były baśnie, z tego też powodu, w grupie „Pszczółek” i „Misiów” było baśniowo i kolorowo.  Przedszkolaki z Krainy Marzeń przeniosły się w świat baśni, w którym mogły spotkać i zobaczyć Czerwonego Kapturka,  Jasia i Małgosię, Kopciuszka i Królewnę Śnieżkę.

Dzieci brały udział w quizie dotyczącym znajomości baśni Braci Grimm, rozwiązywały zagadki, tak jak Kopciuszek – rozdzielały fasolę, dekorowały pierniczki, które następnie degustowały tak, jak Jaś i Małgosia, ozdabiały korony króla i królowej. Nie zabrakło również licznych zabaw tanecznych, świetnej zabawy na placu przedszkolnym, uśmiechów i radości. Przedszkolaki wykazały się nie tylko bardzo dobrą znajomością popularnych baśni, ale także ich bohaterów oraz  utrwaliły wiedzę na temat wartości wyniesionych z baśni.