Poznajemy świat: „Kolorowe Indie”

Za nami pierwsze powakacyjne warsztaty podróżnicze!

Tym razem tematem naszego spotkania były „Kolorowe Indie”. Mieliśmy okazję pooglądać indyjskie stroje oraz nakrycia głowy, a także hinduskie zabawki – lalki, bączek, grzechotki. Przebrnęliśmy przez test odwagi – czyli przejście po macie fakira, a także zobaczyliśmy, jak wiąże się prawdziwe sari. Dowiedzieliśmy się także, jak pachnie szafran – czyli najdroższa przyprawa świata.

Warsztat przybliżył dzieciom realia życia w Indiach poprzez wykorzystanie mnóstwa hinduskich przedmiotów codziennego użytku, strojów, zabawek i fotografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, wszystkie materiały wykorzystywane do zajęć są dezynfekowane i ozonowane, a zanim zostaną użyte ponownie w innym przedszkolu przechodzą kwarantannę. Dzieci podczas zajęć nie zakładają na siebie strojów.