,,Żeby Polska była Polską!”

Pielęgnując tradycje polskie, w dniu 10 listopada 2020 r. w „Krainie Marzeń” odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Celem spotkania było kształtowanie postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych oraz poszerzanie wiedzy na temat ojczyzny.

Dzieci z grupy „Misie” zaprezentowały, przygotowany specjalnie na tę okazję, program artystyczny. W opowieści słowno – muzycznej została przedstawiona historia naszego kraju: od czasu jego potęgi, poprzez utratę wolności, aż do odzyskania niepodległości. Tego dnia wzięliśmy również udział w akcji zorganizowanej prze  Ministerstwo Edukacji Narodowej ,”Szkoła do hymnu” skierowanej także do przedszkoli. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie przedszkolaki wraz z personelem przedszkola,  wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”.

Mamy nadzieję, że uroczystość ta zapadnie wszystkim głęboko w pamięci i przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych przedszkolaków.