Warsztaty naukowe dla Młodych Odkrywców

Podczas ostatniego spotkania z Wesołym Odkrywcą przedszkolaki znowu zamieniły się w młodych naukowców.

Na poczÄ…tku, za pomocÄ… maÅ‚ego mikroskopu, oglÄ…daÅ‚y czÄ…steczki wody. DziÄ™ki temu mogÅ‚y sprawdzić, czy sÄ… one w ciÄ…gÅ‚ym ruchu. NastÄ™pnie wlewaÅ‚y do cylindrów zabarwionÄ… wodÄ™, dowiadujÄ…c siÄ™ w ten sposób, że czÄ…steczki w powietrzu również siÄ™ poruszajÄ…. Kolejnymi eksperymentami byÅ‚o rozpuszczanie w wodzie soli, soku malinowego oraz dodanie do tego wszystkiego oleju, aby sprawdzić, co jest najcięższe. Na koniec dzieci miaÅ‚y możliwość manipulowania przedmiotami, czyli Å›wietnej zabawy modelami – czÄ…steczkami.

A co teraz? Z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty z Wesołym Odkrywcą 🙂