Spektakl teatralny pt. „Ekologia z AlicjÄ…, Królikiem i Kapelusznikiem”

Po kilkutygodniowej przerwie powróciliÅ›my do stacjonarnej formy przedszkolnych zajęć. Już w poniedziaÅ‚ek na dzieci czekali aktorzy z krakowskiego teatru MASKA, którzy przedstawili ekologicznÄ… bajkÄ™ pt. „Ekologia z AlicjÄ…, Królikiem i Kapelusznikiem”.

Pewnego dnia dziewczynka poznała roztrzepanego króliczka, który wprowadził ją do tajemniczej krainy. Niestety, pod panowaniem złej królowej, która uwielbia śmieci, miejsce to okazało się brzydkie, brudne i śmierdzące. W związku z tym Alicja wraz z Królikiem i Kapelusznikiem musiała wypełnić pewną bardzo ważną misję. Nasze przedszkolaki już wiedzą, czy bohaterom bajki udało się wykonać zadanie.

Opowieść pozwoliła dzieciom utrwalić, w swoich codziennych czynnościach, ekologiczne nawyki oraz poczucie odpowiedzialności za otaczający je świat.