„Nasza Ziemia taka piękna, jakby ciągle uśmiechnięta”, czyli Światowy Dzień Ziemi

Poniedziałkowy ekologiczny spektakl był wstępem do rozważań dotyczących naszej planety.

Jak wszyscy wiemy, 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki dobrze o tym wiedzą, dlatego z niecierpliwością czekały na cykl radosnych, przyrodniczych zabaw. Kukiełkowe teatrzyki, zabawy ruchowe, prezentacje multimedialne oraz aktywności plastyczne przypomniały dzieciom, że każdy – mały i duży – musi dbać o naszą planetę. Jeśli nie będziemy szanować ziemi, powietrza i wody, zniszczymy naturalne środowisko roślin i zwierząt.

Od tej chwili wszystkie przedszkolaki z „Krainy Marzeń” mogą śmiało nazywać siebie Małymi Strażnikami Przyrody! 🙂