„Polska to my”

„Polska to my” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna uroczystość z okazji świąt majowych, którą przygotowały przedszkolaki z grupy „Smerfy” pod czujnym okiem p. Marty.

Podczas występów dzieci przybliżyły wszystkim zebranym czym jest Polska, recytując wiersze: „Co to jest Polska?”, „Barwy ojczyste” Czesława Janczarskiego, „Polska” Ryszarda Przymus oraz „Polska” Marcina Brykczyńskiego. Nie zabrakło również akcentów podkreślających wartość symboli narodowych. Dzieci ubrane elegancko, z biało-czerwoną flagą na sercu, przyjmując właściwą postawę, odśpiewały Hymn Państwowy. Z wielkim zaangażowaniem zatańczyły ciekawy taniec z białymi i czerwonymi wstążeczkami. Stan wzruszenia wywołała niewątpliwie pięknie odśpiewana piosenka Zozi „Jest takie miejsce – Polska.”

Spotkanie to było wspaniałą okazją do rozbudzenia uczuć patriotycznych, tak ważnych dla każdego Polaka.