Sport to zdrowie

Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
Sport to bardzo ważna sprawa.
Są reguły, jest zabawa.
Piłka, skoki, czy bieganie
To jest Twoje powołanie!
Wiem na pewno, że dasz radę wygrać każdą olimpiadę!

Uprawianie sportu wzmacnia nie tylko ciało,  ale uczy wytrwałości i pokory, dodaje pewności siebie, hartuje i wycisza a dodatkowo sprawia dzieciom przyjemność i uczy zdrowej rywalizacji i zasad fair play.  Zajęcia sportowe zapoznają dzieci z ruchem fizycznym oraz wyrabiają prawidłowe nawyki związane z ruchem.

W ubiegłym tygodniu dzieci poprzez świetną zabawę rozwijały swoją kondycję fizyczną. Przede wszystkim jednak przedszkolaki miały okazję do wyładowania swojej energii i zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu. W drugim tygodniu,  na placu przedszkolnym czekały na przedszkolaków sportowe atrakcje,  gry i zabawy zespołowe , tor przeszkód. Wszystkie przedszkolaki za dokładność i wytrzymałość otrzymały także złote puchary, które samodzielnie ozdobiły przy pomocy złotego brokatu.