Dziś Dzień Pluszowego Misia, więc go utul mocno dzisiaj!!!

Miś na smutki i radości,
Miś, gdy coś Cię bardzo złości,
Miś, gdy czasem jest Ci źle,
Miś, gdy gorzej czujesz się,
Miś dla małych i dla dużych,
Miś w przedszkolu i w podróży,
Miś co leży pod poduszką,
Miś co ma klapnięte uszko,
Miś Puchatek, Miś Uszatek,
Miś z futerka, z pluszu, z łatek…
Dziś Dzień pluszowego Misia,
więc go utul mocno dzisiaj!!!

Dzień Misia w przedszkolu to wyjątkowe święto. Pluszowy miś zawsze kojarzył się pozytywnie. Jest symbolem tego, co dobre i wartościowe. Gdzie dzieci, tam pluszowe misie. Nie ma dziś chyba dziecka, które nie posiada swojej ulubionej maskotki i nie ma pewnie takiego, które nie chciałoby świętować jego urodzin.

23 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” przygotowały spektakl pt.: „Miś łakomczuch” oraz piosenki o misiu. Wszystkie dzieci zatańczyły wspólnie misiowy taniec. Na zakończenie przedstawienia ogłoszeni zostali zwycięzcy konkursu plastycznego pt: „Miś – najlepszy przyjaciel dziecka”. Nie zabrakło w tym dniu pamiątkowych zdjęć z misiem w bajkowej scenografii.