Poznajemy świat: „Śladami Aborygenów”

W piątek odbyły się kolejne warsztaty podróżnicze z cyklu „Poznajemy świat”. Tym razem tematyka spotkania brzmiała – „Śladami Aborygenów”.

Warsztaty te dostarczyły naszym przedszkolakom wiedzę i wiele ciekawostek prosto z Australii. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, kim są Aborygeni, jak wyglądają, jak żyją oraz jakimi zasadami kierują się w życiu. Ponadto dzieci poznały typowe tradycje aborygeńskie oraz sztukę kropek. Dowiedziały się również, co to jest bumerang oraz poznały jego zastosowanie. Mogły dotknąć najstarszy instrument świata didgeridoo oraz usłyszeć wydobywane z niego dźwięki. Bawiły się także aborygeńskimi zabawkami takimi jak yoyo, bączki itp. Na zdjęciach dzieci zobaczyły świętą skałę Aborygenów – Uluru i poznały jej historię. Na koniec warsztatów przedszkolaki próbowały odszyfrować symbole Aborygenów, żeby następnie namalować własny obraz wg zasad techniki aborygeńskiej. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.