Poznajemy świat: „Mongolska Jurta”

W piątek odbyły się warsztaty podróżnicze z cyklu „Poznajemy świat”. Tym razem dzieci poznały miejsce, o którym mówi się, że ma więcej mleka niż wody. Mowa o Mongolii, odległym kraju położonym w Azji.

Podczas warsztatów przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda życie w Mongolii. Zobaczyły piękne krajobrazy z tamtejszych regionów świata, a także poznały rekwizyty życia codziennego ludzi tam mieszkających. Największą atrakcją na zajęciach okazało się budowanie mongolskiej jurty, poznanie panujących w niej zasad oraz dekorowanie jej wnętrza mongolskimi rekwizytami. Dzieci dowiedziały się również, że w Mongolii żyje bardzo dużo zwierząt, a wśród nich jest zwierzę, które daje przepyszne mleko – to jak. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda jak 🙂 a nawet próbowały go wydoić. Okazało się, że to nie takie proste, ale na pewno doświadczenie to dostarczyło naszym dzieciom dużo radości.