Warsztaty podróżnicze pt. „Afryka Bryka”

Na warsztatach podróżniczych pt. „Afryka Bryka” dzieci miały okazję poznać kontynent afrykański.

Dowiedziały się mnóstwo ciekawostek, przymierzały afrykańskie stroje, a także poznały zabawy ruchowe, zręcznościowe i własnoręcznie robione zabawki swoich rówieśników z Czarnego Kontynentu. Nie zabrakło również powitania w różnych językach świata, a zwłaszcza próby nauki przedstawienia się po etiopsku, a nawet zaśpiewania etiopskiej piosenki. Przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat zwierząt żyjących w Afryce, miały możliwość potrzymać w ręce prawdziwe jajo krokodyla i strusia. Przywiezione przez podróżniczkę plemienne stroje Tuaregów, Berberów, Masajów oraz rekwizyty i zdjęcia pozwoliły naszym przedszkolakom odkryć w pełni czar Afryki.