Warsztaty podróżnicze pt. „Dzieci Świata”

W miniony piątek odbyły się już ostatnie, w tym roku szkolnym, warsztaty podróżnicze z cyklu „Poznajemy świat”. Tym razem dzieci bliżej poznały swoich rowieśników z różnych stron świata, ich zwyczaje, zabawy oraz tradycyjne zabawki, które często wykonują samodzielnie.

Przedszkolaki dowiedziały się również, dlaczego ludzie mają różne kolory skóry i które kontynenty zamieszkują. Miały także okazję spróbować swoich sił w zabawach dzieci z odległych krajów, a także przymierzały stroje np. z Chin, Indii i Hiszpanii. Potrafiły nawet zaśpiewać piosenkę w języku chińskim i wykonać do niej taniec, a także nauczyły się witać w różnych językach świata. Kolejny raz wykazywały duże zainteresowanie zajęciami, które pozwalają odkrywać, doświadczać, przeżywać i uczyć.

Dziękujemy za wszystkie spotkania i mamy nadzieję do zobaczenia wkrótce…