Europejski Dzień Seniora

21 października – Europejski DzieÅ„ Seniora

W tym dniu, w naszym przedszkolu, goÅ›ciliÅ›my osoby z Klubu Seniora w ZgÅ‚obicach. Dzieci z grupy „Misie” zaprezentowaÅ‚y zróżnicowany program artystyczny. Tematyka Å›ciÅ›le zwiÄ…zana byÅ‚a z polskimi taÅ„cami i piosenkami regionalnymi, a barwne stroje  dodatkowo wzmacniaÅ‚y odbiór prezentacji. Podczas spotkania goÅ›cie mieli  także możliwość podziwiać umiejÄ™tnoÅ›ci aktorskie przedszkolaków w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt. „Kwoka”. WystÄ™py dzieci wzbudzaÅ‚y za każdym razem zachwyt widzów i nagradzane byÅ‚y gromkimi brawami.

Na zakończenie, po złożeniu Przez Panią Dyrektor życzeń, wszyscy  seniorzy otrzymali upominki, zostali zaproszeni na poczęstunek. Dopełnieniem miłej atmosfery był wspólny taniec. Entuzjazm
i żywioÅ‚owość, z jakimi goÅ›cie uczestniczyli w zabawie przy muzyce znajdujÄ… potwierdzenie sÅ‚owach wiersza Teresy Zajewskiej pt. „Być Seniorem”:

Gdy ktoÅ› pyta mnie o zdrowie,
Zgodnie z wiekiem- mu odpowiem.
Choć tu strzyka, a tam boli,
Głowa też myśli powoli,(….)

Jednak sÄ… i dobre strony
Bycia wcześniej urodzonym;