„Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem Twoim jest…”, czyli Światowy Dzień Misia oraz listopadowi Solenizanci

Dzień Pluszowego Misia po raz pierwszy zaczęto świętować w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku. Potem ta tradycja przeszła na następne pokolenie i trwa do dziś. Jak wiemy, miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Ta popularna maskotka symbolizuje same pozytywne cechy takie jak dobroć, ciepło czy opiekuńczość. W Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia 24.11. Z tej właśnie okazji wszystkie dzieci i panie założyły do przedszkola ubranka z misiem i w misiowych kolorach. Grupa „Pszczółki” wraz z panią Moniką, panią Zosią i panią Basią miała zaszczyt zaprezentować program artystyczny pt. „Urodziny Kubusia Puchatka”. Głównym celem przedstawienia było zapoznanie dzieci z przygodami Kubusia Puchatka, poznanie wartości koleżeństwa i przyjaźni, a także przybliżenie klasycznej literatury dziecięcej i zainteresowanie nią dzieci. „Pszczółki” posługując się mową, mimiką, gestem i ruchem, a także rekwizytami wspaniale odegrały swoje role. Serdeczne podziękowania należą się również rodzicom za przygotowanie strojów na przedstawienie. Postać Kubusia Puchatka wzbudziła zainteresowanie, radość, wiele pozytywnych emocji i uśmiech na dziecięcych buziach. Puchatek zaprosił wszystkich swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu, a także wszystkie dzieci z „Krainy Marzeń” na swoje urodziny. Nie zabrakło piosenek zaczerpniętych z bajki o Kubusiu Puchatku, śpiewu i tańców. Każda grupa mogła skorzystać z fotobudki. Na zakończenie Puchatek zadeklarował, iż zostanie razem z Nami w „Krainie Marzeń”, w przedszkolu nad przedszkolami. Po obchodach Dnia Pluszowego Misia nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Miś- najlepszy przyjaciel dziecka”. Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonała pani Dyrektor wraz z panią Wiolą i panią Madzią. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Ze względu na mijający miesiąc – listopad – mieliśmy również okazję zjeść, trzeci w tym roku przedszkolnym, przepyszny tort zrobiony z okazji urodzin naszych przedszkolakówktórym składamy najserdeczniejsze życzenia. Spełnienia marzeń!