Warsztaty podróżnicze pt. „Hiszpańskie Flamenco”

W minionym tygodniu w progi nasze przedszkola ponownie zawitał podróżnik, który tym razem zaprosił dzieci do warsztatów pt. Hiszpańskie Flamenco.

Dzieci miały okazję przeżyć „jeden dzień” z życia Hiszpana, poznać kilka hiszpańskich słów, wziąć udział w bezpiecznej walce byków, poznać uroki sjesty, dowiedzieć się, jak powstała piosenka „Panie Janie”, zatańczyć flamenco i paso doble w oryginalnych strojach, przetestować hiszpańskie wachlarze oraz kastaniety. Przedszkolaki dowiedziały się również, co znaczy „Hola, hola” i Jak pozdrawiają się Hiszpanie. Podróżnik ustalił z dziećmi, sjesta to to samo, co leżakowanie? Odpowiedział także na pytanie, co w Hiszpanii i całej Europie oznacza znak z dużą muszelką. Podczas warsztatów odbyło się dużo zabaw, oglądania oryginalnych rekwizytów, zdjęć oraz strojów. Niespodzianką okazał się asystent Podróżnika, czyli wesoły Byczek Fernando.