Warsztaty podróżnicze z cyklu „Poznajemy świat” pt. „Kolorowe Indie”

10.11.2023 r. dzieci miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach podróżniczych pt. „KOLOROWE INDIE”.

Przedszkolaki wzięły udział w pogadance i dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o zwierzętach: kolorowych słoniach, które przynoszą szczęście, świętych krowach, które mają wszelkie przywileje, małpach, które nie zawsze są bezpieczne. Dzieci mogły powąchać szafran, najdroższą przyprawę świata, i nauczyć się, jak umyć zęby bez szczoteczki i pasty-miswak. Ganges i religia Indii- hinduizm także okazały się ciekawostką dla przedszkolaków. Warsztaty przybliżyły dzieciom realia życia w Indiach-najliczniejszej populacji na świecie, poprzez wykorzystanie mnóstwa hinduskich przedmiotów codziennego użytku, masek i fotografii. Uwagę przykuły także kolorowe stroje, parasolki, instrumenty muzyczne oraz zabawki dla dzieci.