Spotkanie z muzykÄ… oraz lutowi Solenizanci

W czasie minionego spotkania z muzyką dzieci poznały kolejny instrument-SAKSOFON. Dowiedzieliśmy się, iż mimo metalowego korpusu, instrument ten zaliczany jest do instrumentów dętych drewnianych, ponieważ posiada drewniany ustnik. Panowie z Pracowni Jaszczur i Przyjaciele pokazali oraz zagrali dla nas melodie na saksofonie altowym, który jest najpopularniejszy wśród wszystkich saksofonów; saksofonie sopranowym, który gra najwyższe dźwięki. Pokazali nam również saksofon tenorowy. Opowiedzieli także o bardzo dużym saksofonie barytonowym oraz o największym saksofonie basowym. Zobaczyliśmy również saksofon elektroniczny. Jak zawsze w czasie wizyty naszych przyjaciół  wszyscy wspaniale się bawiliśmy.

Ze względu na mijający miesiąc – luty – mieliśmy również okazję zjeść, piąty w tym roku przedszkolnym, przepyszny tort zrobiony z okazji urodzin naszych przedszkolaków, którym składamy najserdeczniejsze życzenia. Spełnienia marzeń!