Teatr KOP: „Świstaka tropy na Zachodzie Europy” oraz majowi Solenizanci

27.05.2024r. w przedszkolu odbył się spektakl pt. „Świstaka tropy na Zachodzie Europy”. Dzieci bardzo żywiołowo i radośnie przywitały główną postać przedstawienia – pana świstaka, który wraz z panią „Unią Europejską” oprowadził dzieci po największych krajach zachodniej Europy. Przedszkolaki mogły poznać takie kraje jak: Wielka Brytania, Francja, Hiszpania. Aktorzy przedstawiali informacje o szych państwach: recytowali, śpiewali, pokazywali flagi i najbardziej charakterystyczne budowle, a także środki transportu. W Wielkiej Brytanii nie mogło zabraknąć Big Bena i czerwonego autobusu, we Francji – wieży Eiffla i ślimaków, a w Madrycie – byczka Fernando. Dzieci nauczyły się również podstawowych zwrotów na powitanie i pożegnanie w różnych językach, a na koniec wycieczki wrócili do Polski.

Ze względu na mijający miesiąc – maj – mieliśmy również okazję zjeść, kolejny w tym roku przedszkolnym, przepyszny tort zrobiony z okazji urodzin naszych przedszkolaków, którym składamy najserdeczniejsze życzenia. Spełnienia marzeń!