Warsztaty podróżnicze z cyklu „Poznajemy świat” pt. „Rajska Tajlandia”

Podczas wizyty podróżnika dzieci przeniosły się do Azji, gdzie poznały Rajską Tajlandię, a dokładniej wyspę Krabi.

Poznaliśmy tradycję budowania domów z bambusa lub trzciny. Dowiedzieliśmy się, do czego wykorzystywane są łodzie, a także że w Tajlandii występują tylko dwie pory roku: mokra i sucha. Dzieci miały również okazję przymierzyć tradycyjne stroje Tajlandczyków czyli Sarongi. Usłyszeliśmy, jakimi zasadami kierują się tamtejsi mnisi. Poznaliśmy legendę związaną z królem Rama i królową Sitą, na podstawie której powstał tradycyjny chiński „taniec ptaka”. Mieliśmy również okazję spróbować swoich sił w graniu na bębnach tajskich, które dzielą się na damskie i męskie, a powstała melodia jest przedstawiana jako ich dialog.