Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia, w naszym przedszkolu, obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Poprzez teoretyczne przybliżenie przedszkolakom tematu, jak i przeróżne zabawy, dzieci zostały wprowadzone w świat osób  niepełnosprawnych. Poznały, z jakimi trudnościami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i jak ważna jest ich akceptacja oraz tolerancja.  Dowiedziały się, jak można pomóc osobie niepełnosprawnej w różnych sytuacjach życiowych.

Taka wiedza sprawia, iż podziały i dyskryminacja osób niepełnosprawnych zanika. Czują się pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Dlatego dzieci, już od wieku przedszkolnego, poznają tę trudną, ale obecną w naszym życiu, problematykę ŚWIATA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Wiadomości, które zdobyły, na pewno zaowocują w przyszłości.