„Bije dzwon na alarm, już spieszą strażacy…”, czyli Dzień Strażaka

Od początku istnienia naszego przedszkola, nieustannie zacieśniamy więzi z jednostką OSP Zgłobice. W związku z tym postanowiliśmy, że po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, powrócimy do tradycji organizowania uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

6 maja zaprosiliśmy przedstawicieli OSP Zgłobice, a najmłodsza grupa „Elfy” przygotowała krótkie przedstawienie na cześć naszych dzielnych strażaków. Dzieci po raz pierwszy wystąpiły publicznie, ale zaprezentowały się znakomicie 🙂 Były: taniec do piosenki pt. Orkiestry dęte, instrumentację do utworu pt. Alla tango, inscenizację do wiersza Ingi Puzinowskiej pt. Ochotnicza Straż Pożarna oraz piosenkę pt. Jedzie straż pożarna (Śpiewające Brzdące). Dodatkowo, damska część personelu, do melodii Te opolskie dziouchy, ochoczo odśpiewała piosenkę pt. Te zgłobickie chłopy. Na zakończenie cała przedszkolna społeczność złożyła gościom muzyczne życzenia, a prezes OSP Zgłobice, pani Katarzyna Biel, wręczyła dzieciom oraz kadrze słodkie upominki.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.