„Jest takie miejsce na mapie świata – POLSKA”– Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

11 listopada to dzień ważny dla każdego Polaka. Nie zapomniały o nim również nasi przedszkolacy. Ubrani w odświętne stroje wraz z biało-czerwonymi kotylionami, z zaangażowaniem uczestniczyły w uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

Na początku wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski, po czym z zaciekawieniem obejrzeliśmy występ w wykonaniu grupy „Misie”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej, takie jak: „Co to jest niepodległość” (autorstwa Ł.Tartas, W. Korthals), „Jedenasty listopada” ( autorstwa M.Pawlik), czy też „Żeby Polska była Polską” ( autorstwa J.Pietrzaka). Poza tym ,„Misie” zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w „Krakowiaku” oraz „Tańcu z flagą”.

Występy dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami.