Warsztaty podróżnicze pt. „USA – amerykański sen”

Podczas warsztatów z cyklu „Poznajemy świat” pt. „Amerykanski sen” dzieci poznały amerykańską flagę, zobaczyły, jak wygląda Biały Dom i Statua Wolności. Mogły poczuć się niczym prawdziwi scouci zapalając „ognisko”, piekąc kiełbaski i pianki marshmallons oraz śpiewać prawdziwą scoutowską piosenkę. Przedszkolaki, przy okazji wizyty w amerykańskiej restauracji Mc Donad’s, przypomniały sobie o zasadach zdrowego żywienia. Dowiedziały się również, skąd wzięli się bohaterowie ich ulubionych kreskówek :Myszka Micky, Kaczor Donald, Batman i Superman oraz kim był Walt Disney. Wiele uciechy i zabawy miały przy przymierzaniu strojów i przebrań bajkowych postaci. Na koniec, przystrojeni w kwiatowe girlandy, nauczyły się hawajskiego tańca hula.