Warsztaty podróżnicze z cyklu „Poznajemy świat” pt. „Skarby Ukrainy”

08.12.2023 r. dzieci miały przyjemność uczestniczyć w kolejnych warsztatach podróżniczych z cyklu „Poznajemy świat” pt. „Skarby Ukrainy”.

Przedszkolaki, podczas rozmowy z podróżnikiem, dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o Ukrainie i ich mieszkańcach. Dzieci mogły zobaczyć i przymierzyć tradycyjne koszule płócienne, tzw. soroczki, które najczęściej były zdobione haftowanymi ornamentami, innymi dla każdego regionu. Warsztaty przybliżyły dzieciom realia życia w Ukrainie, kraju o bardzo żyznej glebie, która obradza w duże ilości zbóż, kukurydzy czy też słoneczników. Dowiedziały się również, skąd wzięły się barwy ukraińskiej flagi, a także poznały genezę herbu Ukrainy, czyli złotego trójzębu na niebieskiej tarczy. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się literom ukraińskiego alfabetu. Uwagę przykuła także historia Slavka i Sławka, maskotek stworzonych na Euro 2012 organizowanym wspólnie przez Polskę i Ukrainę.