Uroczyste pożegnanie przedszkola: „Smerfy”

Kończy się rok, kolejny krok wykonać czas.
Zamykam drzwi, żeby otworzyć się na świat.
To, co już znam, nowym zastąpi teraz los.
Nie boję się, bo znowu stanie przy mnie ktoś.
[…]
Siłę mam, by wzbić się do góry.
Siłę mam, by patrzeć na chmury.
Siłę mam, by iść czasami pod prąd.

W piątek 14 czerwca 2024 r. w „Krainie Marzeń” odbyło się Uroczyste Pożegnanie Przedszkola.  W tym szczególnym dniu dzieci z grupy „ Smerfy” zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz piosenkarskie. Na widowni było widać ogrom emocji: radość, nostalgię, a także wzruszenie. Dzieci za pomocą wierszy i piosenek wyraziły swoją wdzięczność Pani Dyrektor za jej serdeczność i pomocną dłoń, księdzu Katechecie za dobre słowo, swoim Paniom za wrażliwość, wsparcie, naukę i zabawę, wszystkim pracownikom przedszkola za dbanie o otoczenie, za smaczne posiłki, czyste korytarze i uśmiech na co dzień. Podziękowania w szczególny sposób zostały złożone rodzicom, którzy przez cały okres przedszkolny wspierali i dopingowali swoje pociechy w wyzwaniach dnia codziennego. Starszaki podczas części artystycznej oprócz wierszy zaprezentowały dwa układy taneczne, które zostały nagrodzone gromkimi brawami, a także zaśpiewały kilka utworów dając tym popis swoich muzycznych umiejętności.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor wręczyła dyplomy wszystkim Smerfom, a także złożyła podziękowania na ręce Rodziców. Całość części oficjalnej odbyła się w uroczystym klimacie rozdania Oskarów, zarówno dzieci jak i rodzice mieli okazję poczuć się wyjątkowo podczas spaceru „aleją gwiazd” na czerwonym dywanie.

Na koniec dzieci przygotowały niespodziankę w formie piosenki „Dni, których jeszcze nie znamy”, która wywołała uśmiech i wzruszenie wśród publiczności.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za te wspólne lata, cudownie było patrzeć jak się rozwijacie i nabieracie pewności siebie. Na wasze ręce składamy życzenia, abyście rozwijali swoje pasje, byście nie bali się wyzwań i zdobywali wiedzę i umiejętności, które przydadzą się wam w dorosłym życiu. Zarówno wam jak i waszym rodzicom życzymy również, aby te wakacje były słoneczne, radosne, rodzinne, pełne ciekawych zdarzeń, ale przede wszystkim bezpieczne. Wykorzystajcie te wakacje na zasłużony odpoczynek, abyście od września mogli pełni sił i zapału rozpocząć nowy etap w życiu.