Warsztaty podróżnicze z cyklu „Poznajemy świat” pt. „W indiańskiej wiosce”

W naszym Przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Poznajemy świat”, tym razem nosiły tytuł:  „W Indiańskiej Wiosce”.

Opowiadały one o Indianach Ameryki Północnej. Dzieci miały okazję zobaczyć oryginalny pióropusz Indian Iroquezów oraz dowiedziały się, kim jest wódz, matrona, szaman. Poznały również ich nakrycia głowy. Przedszkolaki przymierzały stroje indiańskie i bawiły się zabawkami
z indiańskiego świata. Poznaliśmy domy Indian, zwyczaje, zwierzęta ważne dla Indian, a także piękny rytuał Indian Navaho z Kanady z kadzidełkiem i łapaczem snów. Dzieci grały na bębnach i wykonały taniec Indian. Dowiedzieliśmy się, że Indianie hodowali kukurydzę znacznie wcześniej niż my i są jej różne odmiany.

Były to bardzo radosne, pachnące, ciekawe warsztaty.